"8- 11.02.2022 - Tydzień Bezpieczeństwa w internecie" 

 Nasza szkoła przyłączyła się się do akcji SAFERINTERNET.PL, która wspólnie z fundacją "Dajemy dzieciom siłę" oraz "Nask" od 2004 roku organizują "DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu". 
                
                      Głównym celem jest uświadomienie uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwych zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Chcemy pokazać jaką moc ma Internet oraz jak wiele zagrożeń czeka na młodego człowieka w świecie wirtualnym. W obecnych czasach dzieci mają ułatwiony dostęp do technologii już od najmłodszych lat. Już kilkuletnie dzieci posiadają swój telefon czy tablet i biegle potrafią się nim posługiwać. Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy nie ułatwia nam zadania. Dzieci od wczesnych godzin rannych spędzają czas przed ekranem. Niestety coraz częściej zdarza się, że zamiast uczestniczyć w zajęciach szkolnych, uczniowie spędzają czas grając w gry komputerowe bądź korzystają z Internetu. Co, niestety w większości przypadków prowadzi do uzależnienia. 
                  Kto to może być szczególnie narażony na uzależnienie? 
 •  Nastolatkowie – ponieważ mają dostęp do Internetu, a często sposób użycia komputera i czas korzystania z niego nie są kontrolowane i ograniczane przez rodziców. 
 • Młodzi ludzie dorośli – studenci, osoby bez pracy – ze względu na wielkość czasu wolnego, jakim dysponują.                        Uzależnienie– jak rozpoznać u dziecka? 
Pierwsze objawy są nieznaczne i łatwo je pominąć, warto jednak codziennie przyglądać się dziecku i reagować jeśli:
 • jest rozdrażnione lub wręcz agresywne, jeśli nie ma możliwości korzystania z Internetu czy technologii lub gdy staramy się ograniczyć czas spędzany w ten sposób,nie ma innych zainteresowań i większość wolnego czasu spędza w Internecie, czas spędzany przy komputerze dominuje nad innymi aktywnościami, 
 • zaniedbuje swoje obowiązki szkolne, jak i rodzinne, domowe, 
 • zapomina o jedzeniu posiłków lub swoich innych potrzebach, 
 • zaniedbuje realne kontakty z rówieśnikami lub zrywa je całkowicie, 
 • nie umie określić ile czasu spędza w Internecie albo okłamuje rodziców w tej sprawie, zawsze ma przy sobie telefon czy tablet, 
 • korzystanie z Internetu, telefonu, staje się ważniejsze i bardziej interesujące, niż wszystko to, co się dzieje tu i teraz w realnej rzeczywistości, 
 • jest pobudzone, ma problemy z koncentracją uwagi, 
 • ma częstą huśtawkę nastrojów i zaburzenia snu,
 • ma problemy w relacjach rodzinnych, izoluje się od rodziny.
   
  Jak zapobiegać uzależnieniom dzieci od Internetu?
Ważne jest, aby kontrolować co i jak długo dziecko robi w sieci oraz jak długo i z jakich urządzeń korzysta. Nie jest to proste zadanie, gdyż my – dorośli, często sami nie rozstajemy się z własnym telefonem, nie dając tym samym dziecku dobrego przykładu. Zacznijmy od siebie i od swoich przyzwyczajeń. Odkładajmy telefon, gdy spędzamy czas z rodziną. Po prostu dajmy dobry przykład. Wytłumaczmy dziecku, dlaczego ograniczamy mu czas spędzony w Internecie, na grach i korzystaniu z telefonu, tabletu, komputera, konsoli czy telewizora. Dzieci są naprawdę bystre i potrafią zrozumieć większość niebezpieczeństw, jakie niesie uzależnienie, dlatego warto z nimi rozmawiać. 

Co mogą zrobić rodzice, gdy ich dziecko nadużywa Internetu? 
 Oto kilka wskazówek, które ułatwią Państwu radzenie sobie z problemem nadmiernego używania komputera i sieci przez dziecko: 
 • na początku należy nazwać problem i porozmawiać o tym z dzieckiem – być może wówczas uświadomi sobie ono, że faktycznie spędza przed monitorem zbyt dużo czasu, 
 • w następnej kolejności warto wspólnie ustalić, kiedy pojawiają się sytuacje trudne, które powodują, że dziecko „sięga po Internet” i czym się one charakteryzują, 
 • warto znaleźć alternatywę dla spędzania czasu przed monitorem – ważne, aby było to coś równie interesującego dla młodego człowieka, następnie, 
 • wspólnie z dzieckiem, należy rozpisać harmonogram dnia, w którym zawarta będzie konkretna ilość czasu przeznaczonego na korzystanie z komputera, naukę, kontakty ze znajomymi, 
 • krokiem jest ustalenie zasad i etapów stopniowego ograniczania czasu spędzanego przy komputerze, 
 • dostęp do Internetu można odłączyć tylko wtedy, kiedy wystąpi zagrożenie zdrowia dziecka, 
Specjaliści potwierdzają, że nagłe „odłączenie” dziecka od sieci absolutnie nie jest skuteczne, a może nawet przynieść odwrotne skutki, jeżeli doszło do ograniczenia dostępu do sieci przez rodziców, powinni oni wytłumaczyć dziecku, dlaczego tak się stało, wyjaśnić przyczyny oraz powody takiego działania. 
                       
            Gdy rodzic nie potrafi sam sobie poradzić z problemem dziecka, wówczas powinien niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, na początek można skorzystać z połączenia z bezpłatną infolinią Helpline.org.pl pod numerem telefonu: 800 100 100, gdzie można uzyskać wsparcie konsultanta w zakresie doraźnej pomocy i wskazówki dotyczące podjęcia ewentualnej terapii. 
Wsparcie można otrzymać w szkole np. u wychowawcy, pedagoga szkolnego bądź innego nauczyciela.

Należy pamiętać, iż zjawisko uzależnienia wygląda podobnie zarówno w przypadku używania substancji psychoaktywnych, np. alkoholu czy narkotyków, jak i nadużywania Internetu. 
Pierwszym krokiem w leczeniu nałogu jest konieczność zaprzestania używania Internetu, co dla osoby uzależnionej może być niezwykle bolesne, dlatego zazwyczaj dokonuje się tego stopniowo, poprzez zmniejszenie czasu przebywania w sieci, aż do całkowitego zaniechania. W procesie odstawiania korzystania z Internetu bardzo ważne jest, aby osoba miała możliwość aktywnego spędzania czasu bez komputera, aby nie myśleć o przykrych emocjach wynikających z braku możliwości przebywania online. 
Bardzo pomocna w tym procesie jest stała obecność najbliższych osoby uzależnionej, którzy mają za zadanie pomóc we wzmacnianiu podjętych postanowień i zadbaniu o eliminację nudy w trakcie odstawienia. Warto poszukać nowych zainteresowań lub wrócić do dawnych pasji sprzed uzależnienia od sieci. 
Osoba cierpiąca na sieciocholizm poza wsparciem rodziny i przyjaciół potrzebuje przede wszystkim pomocy ze strony specjalisty. 
                    Test dla chętnych " Uzależnienie od Internetu" 


Artykuł powstał na podstawie artykułu p. Sylwii Wośkowiak- Kierepki
Źródło: 
https://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/siecioholizm/uzaleznienie-od-internetu/  https://psychoterapia.org/uzaleznienie-od-internetu-siecioholizm-przyczyny-objawy-leczenie  https://fundacja.orange.pl/strefa-wiedzy/post/uzaleznienie-od-internetu 

Poradnik dla rodziców Cyfrowobezpieczni - film dla rodziców 

Jak zapewnic dzieciom bezpieczenstwo  w internecie

Poradnik dla rodzicow


Zasady pracy zdalnej w szkole w komarnie od 31.01.2022.pdf


Konkurs plastyczny "Portret Marii Grzegorzewskiej" 
 Zapraszam wszystkich uczniów razem z rodzicami do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym – Rok Marii Grzegorzewskiej. Celem konkursu jest m.in. 
 1. przybliżenie postaci Marii Grzegorzewskiej, 
 2. uwrażliwienie na zagadnienie niepełnosprawności i kształtowanie pozytywnej postawy wobec tych osób,
 3. dodatkowo rozwijanie twórczej aktywności plastycznej i rozbudzanie kreatywnego myślenia wśród dzieci i młodzieży. Konkurs podzielony jest na grupy wiekowe.
Więcej informacji w zakładce konkursy.

Wykonane prace dostarczamy p. Edycie Solarskiej do sali nr 312
Harmonogram zebrań z rodzicami (styczeń 2022 r.) :
 25. 01. 2022 r. (wtorek) 
 Klasa III – godz. 16.00, sala 306 
 Klasa VII – godz. 16. 00, sala 8 
 26.01. 2022 r. (środa) 
 Klasa I – godz. 16.00, sala 307
 Klasa V – godz. 16.00, sala 313 
 27.01. 2022 r. (czwartek) 
 Klasa IV – godz. 16.00, sala 304 
 Klasa VIII – godz. 16.00, sala 7

                                  --------------------------------------------

Organizacja pracy klas I-VIII w Szkole Podstawowej im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii 
od 20 grudnia 2021 r. do 10 stycznia 2022r 
 20.12.2021r. - 22.12.2021r. – nauczanie zdalne 
23.12.2021r. - 31.12.2021r. – zimowa przerwa świąteczna 
03.01.2022r. - 05.01.2022r. – nauczanie zdalne 
06.01.2022r. – Święto Trzech Króli - dzień wolny od zajęć
 07.01.2022r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych 
 od 10.01.2022r. – nauczanie stacjonarne
Szanowni Państwo, 
bezpieczeństwo w sieci jest osią wszystkich działań, które realizujemy w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Dotychczas zapewnialiśmy je w sieci szkolnej, teraz robimy kolejny krok i prezentujemy rozwiązanie mOchrona – aplikację ochrony rodzicielskiej OSE, dostępną bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery. Zachęcamy do podzielenia się informacją o tym produkcie z rodzicami Państwa uczniów. mOchrona to narzędzie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz pozwalające rodzicom na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Działa poprzez połączenie (sparowanie) sprzętów rodzica i dziecka. Konto rodzica, zabezpieczone kodem PIN, pozwala na wybór kategorii stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu – np. dlatego, że zawierają treści niebezpieczne lub nieodpowiednie dla jego wieku. Co ważne, w ramach każdej kategorii można ustalać wyjątki, a także w dowolnym momencie zmienić wprowadzone ustawienia. 
Cały proces jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE może pomóc także w diagnozowaniu problemów, np. tych związanych z nadużywaniem urządzeń cyfrowych przez dzieci. Dzięki danym zawartym w raportach rodzic dowie się, ile czasu dziecko poświęca na poszczególne aktywności – aplikacje czy media społecznościowe. Jeśli coś wzbudzi jego obawy, ma szansę zareagować. Aplikacja mOchrona jest narzędziem wspierającym. Kluczową rolę w ochronie dzieci przed cyberzagrożeniami już od najmłodszych lat odgrywa odpowiednia edukacja i kształtowanie prawidłowych nawyków dotyczących korzystania z urządzeń cyfrowych. Dlatego zachęcamy, aby temat bezpieczeństwa w sieci był stale obecny w Państwa szkole. Pomogą w tym nasze zasoby – w tym platforma OSE IT Szkoła, na której znajdują się materiały edukacyjne m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa. 
Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona

Z serdecznymi pozdrowieniami Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna nask.pl / ose.gov.pl / osehero.pl / it-szkola.edu.pl / Facebook OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna
Na prośbę Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia udostępniam Państwu list do rodziców dzieci w wieku od 5 do 11 lat na temat szczepień. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. 
                                                                                                                                             Dyrektor Szkoły  Katarzyna Nowik

Linki
Temat: Szczepienia dzieci 5-11 letnich - list 

Zebrania z rodzicami - Listopad
25. 11. 2021 r. (czwartek) 
Klasa I – godz. 16.00, sala 307 
Klasa V – godz. 16.00, sala 313 
 29. 11. 2021 r. (poniedziałek) 
Klasa III – godz. 16.00, sala 306 
Klasa VII – godz. 16. 00, sala 4 
30. 11. 20231 r. (wtorek) 
Klasa IV – godz. 16.00, sala 304 
Klasa VIII – godz. 16.00, sala 7 
Jeżeli rodzic chciałby się spotkać podczas zebrania z nauczycielem danego przedmiotu , proszony jest o informację na ten temat do nauczyciela lub wychowawcy na dzienniku elektronicznym.

              Informuję, że w związku z sytuacją epidemiologiczną nastąpiła zmiana regulaminu Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 (treść regulaminu w załączniku).  
Jeżeli chodzi o wymagania edukacyjne wszystkich konkursów pozostają bez zmian. 
Informuję również o nowych terminach konkursów przedmiotowych na etapie szkolnym: 
1. Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – 22.11.2021r. godz.9.00 
2. Konkurs Przedmiotowy z Matematyki – 23.11.2021 r. 9.00
3. Konkurs Przedmiotowy z Historii – 24.11.2021 r. 9.00 
4. Konkurs Przedmiotowy z Fizyki – 25.11.2021 r. 9.00 
5. Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego – 26.11.2021 r. 9.00 
6. Konkurs Przedmiotowy z Geografii – 29.11.2021 r. 9.00
7. Konkurs Przedmiotowy z Biologii – 30.11.2021 r. 9.00 
8. Konkurs Przedmiotowy z Chemii – 01.12.2021 r. 9.00 
9. Konkurs Przedmiotowy z Języka Rosyjskiego– 01.12.2021 r. 10.30 

Informacja do uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych i ich rodziców została wysłana rownież 
za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
 
                                                                               Katarzyna Nowik 
                                                                               Dyrektor Szkoły im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii
Wycieczka do Torunia

Nasza szkoła we wrześniu ubiegała się o pieniądze na dofinansowanie do wycieczek do miejsc pamięci narodowej w ramach programu "Poznaj Polskę", jeden lao klas 1,3, drugi dla klas 4-8.
Jeden został zatwierdzony w październiku, drugi w listopadzie. Dofinansowanie do wycieczek z Ministerstwa Edukacji dla klas starszych wynosi prawie 10 tysięcy.  Rodzice zobowiązani są pokryć tylko nieznaczną część wyjazdu 83zł. od ucznia + 25 zł dodatkowa atrakcja poza programem.
Niestety bonów turystycznych nie będzie można wykorzystać, ponieważ te pieniądze pochodzą z funduszy rządowych (zapis
 w regulaminie programu).
Prosimy o podpis zgody na wycieczkę obojga rodziców ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. Czas trwania wycieczki- dwa dni. 
Zgody proszę dostarczyć do jutra przez dziecko lub drogą email, ponieważ musimy potwierdzić rezerwację hotelu i atrakcji.
                               Zebrania z rodzicami - październik 
20.10.2021 r. (środa) 
OP 5-6 latki godz. 13.00, sala 28 P. Małgorzata Pawelec 
Klasa I godz. 15.30, sala 307 P. Urszula Szewczuk 
Klasa V godz. 16.00, sala 313 P. Agnieszka Typa 
21.10.2021 r. (czwartek) 
OP 3-4 latki godz. 13.00, sala 34 P. Małgorzata Stefaniuk 
Klasa III godz. 16.00, sala 306 P. Ewelina Domańska 
Klasa VII godz. 16.00, sala 4 P. Małgorzata Panasiuk 
22.10.2021 r. (piątek) 
Klasa IV godz. 16.00, sala 304 P. A. Kowalska-Nitek 
Klasa VIII godz. 16.00, sala 7 P. Beata Kozioł- -Świerczewska
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022
• 02.11.2021 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy 
• 12.11.2021 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy 
• 07.01.2022 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy
 • 02.05.2022 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy
 • 24.05.2022 r. – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
 • 25.05.2022 r. – egzamin ósmoklasisty z matematyki
 • 26.05.2022 r. – egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego
 • 17.06.2022 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy


Pełna lista dzieci przyjętych do Oddziałów Przedszkolnych
na rok szkolny 2021/2022Szkolny zestaw podręczników na rok 2021/2022 znajdziecie Państwo z zakładce Dokumenty szkolne.

Jednoczśnie informjemy iż należy osobiście zakupić następjące podręczniki;
oddziały przedszkolne - wszystkie podręczniki i religia we wszystkich klasach.


Bezpieczny wypoczynek

Rodzicu, o tym musisz pamiętać!

•Ministerstwa Edukacji i Nauki -  bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2Serdecznie zapraszam Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii”
w dniu 31 maja 2021 r. w godz. 16.30-17.30.

Podczas konferencji chcemy przybliżyć rodzicom zagadnienia dotyczące przyjaznej komunikacji, aktywnego słuchania i uważności
w kontakcie z dziećmi.


Informacje na temat depresji  wśród młodzieży znajdziecie  Państwo na stronie:
https://wyleczdepresje.pl/depresja-mlodziencza/

4 maja 2021 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Harmonogram zebrań wychowawcy z rodzicami on-line za pośrednictwem aplikacji MS Teams –maj 2021r.
05.05.2021, godz. 17.00 - klasa IV
06.05.2021, godz. 17.00 - klasa VI
07.05.2021, godz. 17.00 - klasa VII
10.05.2021, godz. 17.00 - klasa VIII
11.05.2021, godz. 17.00 - klasa II
12.05.2021, godz. 17.00 - klasa III
13. 05.2021 godz. 16.00 – oddział przedszkolny dzieci młodszych
14. 05.2021 godz. 16.00 – oddział przedszkolny dzieci starszych

15.04.2021 Zmiany w funkcjonowaniu szkoły

- Od 19 kwietnia 2021 r. oddziały przedszkole pracują w trybie stacjonarnym.

- W klasach II-VIII przedłożona została nauka zdalna do 25 kwietnia 2021r.

- Uczniowie mający trudności techniczne (problemy z internetem, brak sprzętu komputerowego) mogą realizować kształcenie na odległość w szkole.08.04.2021 Przedłużenie kształcenia na odległość

Zajęcia w oddziałach przedszkolnych, klasach II-VIII zostają zawieszone w formie stacjonarnej i realizowane będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do 18 kwietnia 2021 r.


Informacja do rodziców uczniów klas II, III:

Od 29 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021r. szkoła zapewnia opiekę uczniom klas II, III; umożliwiając realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły na wniosek rodziców dzieci, którzy:

- są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
- realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
- realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
- pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
- wykonują działania ratownicze,
- są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,
- są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach,
- są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku,
- są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
- są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
- są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty.

Wniosek o objęcie opieką w formie stacjonarnej umożliwiającą realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość od 29 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r.Informacja do rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych:

 Od 29 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021r. szkoła organizuje dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych zajęcia na terenie szkoły na wniosek:

1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
2) rodziców dzieci, którzy:
- są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
- realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
- realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
- pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
- wykonują działania ratownicze,
- są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,
- są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach,
- są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku,
- są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,
- są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,
- są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty.


Wniosek o objęcie dziecka opieką w formie stacjonarnej
od 29.03. 2021r. do 11.04.2021r.


Harmonogram zebrań wychowawcy z rodzicami  on-line
za pośrednictwem aplikacji MS Teams –marzec 2021r.

22.03.2021, godz. 16.00 - klasa II
22.03.2021, godz. 17.00 - klasa III
23.03.2021, godz. 17.00 - klasa IV
24.03.2021, godz. 17.00 - klasa VI
25.03.2021, godz. 17.00 - klasa VII
26.03.2021, godz. 17.00 - klasa VIIIHarmonogram zebrań wychowawcy z rodzicami  online
za pośrednictwem aplikacji MS Teams – styczeń 2021r.

 26.01.2021, godz. 15.00 - Oddział Przedszkolny Dzieci Młodszych
 26.01.2021, godz. 16.00 - Oddział Przedszkolny Dzieci Starszych
 27.01.2021, godz. 16.00 - klasa II
 27.01.2021, godz. 17.00 - klasa III
 28.01.2021, godz. 16.00 - klasa VI
 28.01.2021, godz. 17.00 - klasa VIII
 29.01.2021, godz. 16.00 - klasa VII
 29.01.2021, godz. 17.00 - klasa IV

Kontakt online na aplikacji Teams z nauczycielem danego przedmiotu po wcześniejszym zgłoszeniu (informacja rodzica do nauczyciela na dzienniku elektronicznym). 


Harmonogram zebrań z rodzicami. 


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno
-wychowawczych

w roku szkolnym 2020/2021:

·         02.11.2020 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy

·         04.05.2020 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy

·         25.05.2021 r. – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego

·         26.05.2021 r. – egzamin ósmoklasisty z matematyki

·         27.05.2021 r. – egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

·         28.05.2021 r. – dyżur opiekuńczo-wychowawczy

·         04.06.2021 r.  – dyżur opiekuńczo-wychowawczy


Wrześniowe zebrania z rodzicami - Harmonogram:

1.    Oddział dzieci starszych – 04.09.2020

godz. 13.30 – sala nr 028

2.    Klasa VI - 07.09.2020 godz. 15.30 – sala nr 304

3.    Klasa VII - 07.09.2020 godz. 15.45 – sala nr 8

4.    Klasa VIII - 07.09.2020 godz. 16.00 – sala nr 7

5.    Oddział dzieci młodszych – 08.09.2020
godz. 15.00 - sala nr 034

6.    Klasa IV- 08.09.2020 godz. 16.00 - sala nr 313

7.    Klasa II - 09.09.2020 godz. 15.30 - sala nr 307

8.    Klasa III - 09.09.2020 godz. 16.00 - sala nr 306
Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2020/2021:

 • Oddział przedszkolny grupa dzieci 3-4 letnich „Świat dziecka Bożego” podręcznik do nauki religii dla dzieci czteroletnich wyd. Jedność
 • Oddział przedszkolny grupa dzieci 5-6 letnich „Tak! Jezus mnie kocha” podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich wyd. Jedność
 • Klasa II podręcznik „Idziemy do Jezusa” – wyd. Jedność
 • Klasa III podręcznik „Jezus jest z nami” – wyd. Jedność i zeszyt ćwiczeń
 • Klasa IV podręcznik  „Miejsca pełne BOGActw” – wyd. Jedność
 • Klasa VI podręcznik „Tajemnice BOGAtego życia” - wyd. Jedność
 • Klasa VII podręcznik „Błogosławieni, którzy słuchają Jezusa” - wyd. Jedność     
 • Klasa VIII podręcznik „Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi” – wyd. Jedność

Regulamin rekrutacji dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021


Regulamin rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021 
Zarządzenie Dyrektora Szkoły 
w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa
w okresie pandemii COVID-19
na terenie Szkoły Podstawowej
im. Kajetana Sawczuka w Komarnie-Kolonii


Organizacja zajęć w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz zajęć rewalidacyjnych w czasie pandemii COVID-19       
Deklaracja WWR, REW
Deklaracja - zaj. opiekuńczo- wych 1-3
Deklaracja - konsultacje klas V-VII
Deklaracja - konsultacje klasy VIII

Deklaracja pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym 
w okresie pandemii COVID-19

Procedura postępowania 
na wypadek
zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19

Kochani RODZICE

Okres przerwy nie jest czasem wolnym ani ferii dla uczniów. Nauczyciele naszej szkoły przygotują materiały, z którymi uczniowie są zobowiązani się zapoznać i je opracować.
Zachęcamy do odwiedzania popularnych serwisów online, które już teraz można wykorzystać do pracy oraz zabawy z dzieckiem, aby nasi uczniowie spędzili ten czas efektywnie i przyjemnie:

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! 


W przypadku trudności w odbieraniu e - meili proszę pobierać zadania/lekcje ze strony Strefa Ucznia.
Codziennie są tam umieszczane bieżące zadania / scenariusze lekcji. Pozdrawiamy.


ZASIŁEK OPIEKUŃCZY

DANE OSOBOWE BEZPIECZNE PODCZAS ZDALNEGO NAUCZANIA
DOBRE PRAKTYKI POMAGAJĄCE ZACHOWAĆ
BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS LEKCJI ON-LINE

 

ORGANIZACJA NAUKI W DOMU

Zasady nauczania na odległość
Zasady oceniania ucznia w w ramach kształcenia zdalnego
List do uczniów
      

Copyright ©2021 Smoni1.ndl.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem