Rok szkolny 2022/2023 

 Oddział Przedszkolny Dzieci Młodszych - 3,4 - letnich

Konkurs recytatorski 

16 listopada odbył się Pierwszy Konkurs Recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zadaniem naszych najmłodszych było zaprezentowanie wiersza dowolnego, polskiego pisarza. 
Do konkursu zgłosiło się 8 przedszkolaków: Zuzia Foryt z wierszem pt „Dzik” Julia Dudek z wierszem pt „Samochwała” Antoni Miszkiniuk z wierszem pt „Ślimak” Lena Foryt z wierszem pt „Leń” Maja Foryt z wierszem pt „Samochwała” Hanna Korolczuk z wierszem pt „Samochwała” Gabriel Kopaczuk z wierszem pt „Dinozaury” Maksymilian warchoł z wierszem pt „Abecadło” Dzieci oceniane były przez jury w składzie: Pani Dyrektor Katarzyna Nowik oraz Pani Urszula Szewczuk, które wydało następujący werdykt: I miejsce- Gabriel Kopaczuk II miejsce – Julia Dudek III miejsce – Maksymilian Warchoł Wyróżnienie – Hanna Korolczuk.
Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!
Wizyta Pani Policjantki

 7 listopada w nasze przedszkolne progi zawitała Pani Sylwia Jaworowska - starsza aspirant z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Podczas spotkania z przedszkolakami, przybliżyła im podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się po drodze.
Zwróciła również uwagę na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Omówiła podstawowe znaki drogowe, nie zabrakło również informacji dotyczących zagrozeń, jakie dzieci mogą napotkać w codziennym życiu oraz o zasadzie ograniczonego zaufania wobec obcych osób. Najwięcej emocji wzbudził wśród dzieci pokaz sprzętu policyjnego, możliwość przymierzenia policyjnej czapki, czy założenia kajdanek.
Autorka „Kocich opowiastek” z wizytą u przedszkolaków 

25 nasze przedszkole odwiedziła autorka książek dla dzieci Pani Magdalena Szczepańska. Podczas spotkania zaprezentowała dzieciom swoją twórczość - dzieci poznały książeczkę pt. „Kocie opowiastki” i dowiedziały się, skąd wziął się pomysł autorki na spisanie opowieści o kotach. 
Autorka zapoznała dzieci z fragmentami swoich opowiadań oraz dyskutowała z przedszkolakami na temat posiadanych przez nie zwierząt i sposobów sprawowania nad nimi opieki. 
 Na zakończenie spotkania chętne dzieci miały możliwość zakupu książki z autografem autorki.Dzień Poczty Polskiej 

18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. W tym dniu odwiedziła nas Pani Wioletta Sosnowska, pełniąca funkcję listonosza . Przedszkolaki dzięki uprzejmości Pani Listonosz dowiedziały się, się czym zajmuje się listonosz, jak prawidłowo zaadresować list, a także co powinno znaleźć się na kopercie oraz jakie rzeczy można kupić na poczcie. Dzieci miały również możliwość sprawdzenia, jakie skarby kryją się w torbie listonosza. Nie zabrakło miłych niespodzianek. Pani listonosz obdarowała wszystkie dzieci kolorowankami przedstawiającymi bajkowe postacie wykonujące ten zawód oraz pysznymi słodkościami. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok!Wizyta aktorów Teatru „Zamaskowani” 

10 października nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwy teatr. Gościliśmy aktorów Teatru „Zamaskowani”, którzy zaprezentowali naszym najmłodszym widzom spektakl pt” Pierwszy dzień Amelki”. Bajka opowiadała o małej dziewczynce Amelce, która nie chciała iść do przedszkola, jej mamie Kasi, która wiele lat temu miała ten sam problem. Dzięki kochanej babci dziewczynki , główna bohaterka pokonała strach przed przedszkolem. 
Ciepła i opowiedziana z humorem historia bardzo spodobała się naszym przedszkolakom, którzy z uwagą obejrzeli przedstawienie i gromkimi brawami nagrodzili występujących w nim aktorów.
 Dzień Chłopaka 

 W piątek 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę. Dziewczynki wraz z Paniami odśpiewały chłopcom uroczyste “Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, pełen atrakcji, radości i dobrej zabawy. - Wszystkim chłopcom życzymy raz jeszcze wielu radosnych dni, wspaniałych przyjaźni, które przetrwają długie lata oraz spełnienia marzeń. 


 Dzień Jabłka

 28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka, którego celem jest promowanie właściwości odżywczych i smakowych tego owocu. W obchody tego wyjątkowego dnia włączyły się również nasze przedszkolaki. Wspólnie poznawaliśmy właściwości jabłek, powody, dla których warto je jeść, a także sposoby wykorzystania
w jadłospisie. Nie zabrakło też degustacji – mieliśmy możliwość delektować się smakiem jabłek cały dzień, przygotowaliśmy również jabłkowy koktajl. W ramach obchodów dnia jabłka udaliśmy się również do pobliskiej Sokarni Podlaskiej, gdzie dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Sfefaniuk mieliśmy możliwość poznać pracę sadownika oraz etapy produkcji soku jabłkowego. Obdarowani
w jabłka, soki oraz drobne podarunki, bogaci w wiedzę i z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do przedszkola. 

„Drogowy zawrót głowy”

 26 września dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas
I – VI uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego „Akada” z Suwałk. Celem przedstawienia było przyswojenie i utrwalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, roli znaków drogowych, przejścia dla pieszych i sygnalizatora świetlnego. Spektakl był ciekawą lekcją wychowawczą i przyniósł wszystkim dzieciom wiele wrażeń. Dzieci łącząc naukę i zabawę miały możliwość utrwalić swoją wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. 


Dzień Przedszkolaka 

 W całej Polsce 20 września najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. W oddziale przedszkolnym dzieci młodszych tego dnia na wszystkie dzieci czekało moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach, grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim naszym dzieciom samych radosnych chwil, niech każdego dnia na Waszych twarzach gości uśmiech. 

Dzień kropki.

           Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie      i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. 

**************************************************************************************************************************************************************
Nowy rok przedszkolny w oddziale dzieci 3,4-letnich w Komarnie-Kolonii ruszył pełną parą. Już od września Dzieci wraz z nauczycielem podejmowały różnorodne działania.  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii szkolnej 
 
We wrześniu, Dzieci w ramach akcji Sprzątania Świata – posprzątały własne podwórka. Były bardzo zaangażowane. Działanie zostało poprzedzone pogadanką i prelekcją filmu edukacyjnego o segregowaniu odpadów. Dzieci wykonały także pracę plastyczną. 

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki – to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasze ubrania były obklejone kropkami wyciętymi z papierów kolorowych. Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, każda była inna, Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. 20 września był wielkim świętem w naszym oddziale. To Dzień Przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, były tańce, wspólna zabawa, życzenia, słodkie upominki. 

W przedszkolu wiele tygodni poświęciliśmy tematom związanym z naszym bezpieczeństwem w domu, w przedszkolu, na drodze. Dzieci już wiedzą jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, co oznaczają kolory sygnalizatorów. 

Dzieci 3,4-letnie we wrześniu obchodziły Dzień Jabłka. Tego dnia przyszły ubrane na zielono. Degustowaliśmy różne odmiany jabłek oraz próbowaliśmy naturalnych soków tłoczonych z lokalnej tłoczni. 

Wrzesień zakończyliśmy obchodami Dnia Chłopaka. Wszystkie Dzieci otrzymały drobne upominki oraz pozowały do koleżeńskiej sesji zdjęciowej. 

Jesień to cała masa prac plastycznych. Nasi najmłodsi wspaniale odnajdują się w roli malarzy-artystów. Nasze przedszkolne parapety przekształciły się w galerię darów jesieni. Dzieci przyniosły różne warzywa, owoce, kasztany, żołędzie, jarzębinę i inne dary natury. Jesień to także degustacja darów sadu i ogrodu oraz wykonywanie instrumentów z ziaren kukurydzy, fasoli, czy soczewicy. 

Październik to miesiąc poświęcony zwierzętom. Dzieci wzięły udział w zbiórce darów rzeczowych dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska Azyl w Białej Podlaskiej.

12 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. W ramach świętowania Dnia Drzewa, dzieci z oddziałów przedszkolnych posadziły na terenie szkoły dwa świerki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem podlewają drzewka, obserwują je, czekając na wiosenne przyrosty. Obchody Dnia Drzewa uświetniły zajęcia edukacyjne o gatunkach drzew – „Wszystko o drzewie”, przeprowadzone przez Pracownika Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nasi najmłodsi przygotowali część artystyczną, którą można zobaczyć na stronie internetowej naszej szkoły. 

18 października, w Dzień Listonosza, nasza Pani Listonosz odwiedziła przedszkolaki i przybliżyła pracę listonosza. Dzieci dostały pamiątkowe naklejki i „napisały” kartki z pozdrowieniami dla Rodziców, które Pani Listonosz doręczyła do adresatów. 

Dzieci wzięły udział w II Międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie”. Tego dnia czytaliśmy w każdej wolniejszej chwili. W oddziale przedszkolnym prowadzone są różnorakie działania w ramach innowacji czytelniczej. Rodzice wysyłają nagrania czytanych przez siebie bajek, baśni i wierszy, które to odtwarzamy w przedszkolu. 
Nasi mali patrioci, 10 listopada w galowych strojach odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz wraz z oddziałem dzieci 5,6-letnich przedstawili część artystyczną z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

To dopiero początek naszej wspólnej, przedszkolnej przygody.
Copyright ©2021 Smoni1.ndl.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem