Rok szkolny 2023/2024
Fotogaleria Przedszkolaka
Mikołajki w naszym Przedszkolu 

 Jak co roku, 6 grudnia do naszego przedszkola zagląda nikto inny jak sam Święty Mikołaj. Tak też było w tym roku. Odwiedził On dwa oddziały pzredszkolne, w których spotkał się z utęsknionymi i długo Go wyczękującym dziećmi. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę, powiedziały wierzyk oraz zatańczyły. W związku z tym, iz nasze dzieci były w tym roku bardzo grzevczne Święty Mikołaj postanowił je nagrodzić prezentami. Każde dziecko chętnie przyjęło prezent od Mikołąja i zrobiło z nim oraz z jego pomocnikami zdjęcie. Następnie dzieci udały się na górny korytarz szkoły, gdzie miały miejsce atrakcie przygotowane przez GCK z Konstantynowa. Dzieci były bardzo szczęsliwe i pełne pozytywnych emocji wróciły do swoich domów.
Wizyta fryzjera w naszym przedszkolu

Na początku grudnia do oddziałów przedszkolnych zawitała pani Weronika Skrzypkowska, która przedstawiła dzieciom pracę fryzjera. 
Dzieci z zaciekawieniem słuchali pani Weroniki, która pokazała przyrządy i kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz wymieniła czynności, które może wykonywać fryzjer.
W trakcie trwania spotkania dzieci mogły skorzystać z usług naszego gościa.

galeriaZajęcia taneczne prowadzonych przez Wingee

          Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą w zajęciach tanecznych prowdzonych przez Wingee.            To zajęcia dla dzieci łączące elementy fitnessu, tańca i świetnej zabawy. Nauka choreografii do znanych dziecięcych utworów to ogromna przyjemność dla każdego malucha. 
      Oprocz rozwoju ruchowego, dzieci otrzymują dużą dawkę endorfin, uśmiechu i pozytywnej energii. 
Mobilne Kino 3d.
   18.10.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w seansie Mobilnego Kina 3d. 
   Każde dziecko miało nałożone okulary, które sprawiły, że film stał się trójwymiarowy, co przyniosło dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.
Dzień Poczty Polskiej 

          Dnia 18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu odwiedziła nas Pani Listonosz, która pokazała nam jak wygląda praca na poczcie, co znajduje się w torbie listonosza.
    Nie zabrakło miłych niespodzianek w postaci cukierków. 

Bardzo dziękujemy Pani Listonosz 
za poświęcony czas i zapraszamy za rok.
Przerwa na czytanie. 

 Dnia 06.10.2023r. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięly udział w IV Międzynarodowej edycji akcji ,,Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Tego dnia czytaliśmy w każdej wolnej chwili.

Dzień chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się, 
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 

     29 września to wyjątkowa data w naszym przedszkolu.
W tym dniu dziewczynki z przedszkola wręczyły chłopcom z okazji ich święta upominki oraz złożyły życzenia. Aby ten dzień był niezapomniany zarówno chłopcy jak i dziewczynki uczestniczyli w sesji zdjęciowej z fotoramką, a nastepnie degustowali słodkości przygotowane ptrzez rodziców. Był to dzień radości i dobrej zabawy.

Dzień Przedszkolaka

20.09.2023r., we środę kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. 
Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy z balonami i chustą animacyjną. Przeprowadzone były gry i zabawy sportowe w trakcie których każdy się świetnie bawił.
    Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń poczym każdy przedszkolam otrzymał dyplom oraz odznakę prawdziwego przedszkolaka.

Dzień KROPKI   ......

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowym Dzień Kropki. 

 Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 
Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, każda z nich była inna, ale każda z nich była równie piękna. Maluchy wykazały się niezwykłą kreatywnością. Nie zabrakło również zdjęć w foto - budce w kropki.
Spotkanie z panią Halinką Juszczuk

 12 września, w naszym przedszkolu gościliśmy p. Halinkę Juszczuk, emerytowanego nauczyciela przedszkola w naszej szkole. Pani Halina odwiedziła nas w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia naszej szkoły. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak wyglądało przedszkole w czasach, kiedy to pani Halinka pracowała jako nauczyciel. Nasz gość przyniósł ze sobą „historię swojej pracy przedstawioną w formie zdjęć”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści, a także oglądali zdjęcia, na których niektóre przedszkolaki mogli odnaleźć swoich rodziców, wujków, ciocie itp. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z naszym gościem. 

Rok szkolny 2022/2023
 Oddział Przedszkolny 
Spotkanie z pracownikiem Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu
 24 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych ,,Mała ekologia”. Zajęcia dotyczyły ochrony przyrody, przybliżyły tematykę dbania o najbliższe środowisko. Wszyscy uważnie słuchali, byli bardzo zainteresowani prezentacją. Podsumowaniem zajęć była krzyżówka, którą dzieci chętnie rozwiązali.  

Mikołajkowa wycieczka 06.12.2022


 W tym roku z okazji Mikołajek dzieci z grupy starszej przedszkolnej udali się na wycieczkę. W oczekiwaniu na busa, który przyjechał pod szkołę spotkali się ze Świętym Mikołajem, Bałwankiem i Śnieżynką . Mikołaj obdarował wszystkich podarunkami a dzieci w podziękowaniu recytowali wiersze. Mikołaj obiecał odwiedzić dzieci za rok. Następnie wszyscy udali się busem do Białej Podlaskiej. Dzieci obejrzały spektakl teatralny ,,Kraina śpiochów”, a po spektaklu czekał na dzieci kolejny Święty Mikołaj, który rozdawał cukierki. Następnie pojechaliśmy do Sali Zabaw gdzie wszyscy aktywnie i wesoło spędzili czas. 
Wycieczka po okolicy w poszukiwaniu jesieni.

 25 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu pięknych jesiennych liści z których wykonali prace na konkurs pt. ,,Liściaki”. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią. Prace zostały wyeksponowane na tablicach do podziwiania przez uczniów i nauczycieli i rodziców. 20.09 Dzień Przedszkolaka 

               W tym dniu odbyły się gry i zabawy oraz różne konkurencje z nagrodami. Wszyscy się dobrze bawili zachowując zdrową rywalizację pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zabaw.


30.09. Dzień Chłopaka

Wycieczka do Wólki Nadbużnej. Dzień Chłopaka uczciliśmy wycieczką. Śniadanie na świeżym powietrzu w miejscu Kasztelnik Korona Podlasia dzieci zjadły z apetytem podziwiając piękno jesiennej przyrody. Zwiedząjąc ścieżkę przyrodniczą poznały różne gatunki roślin i zwierząt. Dużą atrakcją był park linowy, gdzie wszyscy aktywnie spędzili czas wykazując się sprawnością fizyczną.

    29. 09 Światowy Dzień jabłka. Wycieczka do sadu

Z okazji Dnia jabłka odbyła się prezentacja nt. procesu powstawania owocu oraz właściwości zdrowotnych jabłek i przetworów które można wyprodukować z tego owocu. Po obiedzie udaliśmy się
z młodszą grupą do pobliskiego sadu gdzie mogliśmy zobaczyć dojrzałe owoce rosnące na drzewach. Pani Małgosia właścicielka sadu pokazała nam w jaki sposób powstaje sok jabłkowy. Każdy na koniec dostał piękne rumiane jabłuszko, które mógł własnoręcznie zerwać, sok jabłkowy oraz upominek w postaci magnetycznego jabłuszka. 

   Zdrowie jest najważniejsze 

Dzieci z oddziału przedszkolnego brali udział w szkolnym festynie w związku z akcją prowadzoną w szkole „ Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Każdy przyniósł do klasy owoce z których własnoręcznie wykonał szaszłyki na szkolny festyn. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje i innych oraz w jaki sposób mamy ustrzec się chorobom zakaźnym. Przy okazji odbyła się lekcja nt. właściwości zdrowotnych owoców. Dzieci obejrzały również film edukacyjny nt. Dlaczego powinniśmy jeść owoce. 

Rok szkolny 2021/2022
Oddział Przedszkolny Dzieci Starszych - 5,6 - letnichOgólnopolski projekt edukacyjny
 "SERDECZNA KARTECZKA"


 W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z Oddziału Przedszkolnego przystąpiły do projektu edukacyjnego "Serdeczna karteczka", którego głównym celem było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki te miały by przekazem życzliwości, empatii i szacunku. 
 W trakcie trwania projektu, dzieci bardzo chętnie brały udział
w zajęciach poświęconych poszczególnym bohaterom miesiąca. Kolorowały, kleiły, wylepiały a także wypowiadały własne zdania podczas dyskusji i prezentacji danego zawodu. 
Poprzez pokazywanie różnych technik plastycznych rozwijana była u dzieci ich aktywność i kreatywność.
************************************************
Spotkanie z pisarzem 

  Dzisiaj, siódmego kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję poznać Pana Jacka Daniluka pisarza, który pochodzi z Wólki Polinowskiej.       Przybliżył on dzieciom swoją twórczość czytając książeczki, które przywiózł ze sobą. Wszyscy uważnie słuchali, byli bardzo zainteresowani a na koniec mieli okazję kupić książeczki z dedykacją i autografem pisarza. 
      Był to bardzo dobry sposób na miłe spędzenie czasu.
************************************************Zapraszamy do tańca

Karnawał to czas zabaw. Dziewiątego lutego dzieci        z oddziału przedszkolnego spędzili inaczej niż zwykle. Była Zumba, tańce przy muzyce, gry, zabawy i konkursy. Każdy mógł się wykazać w różnych dyscyplinach, sprawdzić swoje umiejętności i przy okazji wygrać nagrodę niespodziankę. Wszyscy się świetnie bawili. Na koniec w jawnym głosowaniu wybraliśmy króla                i królową balu.************************************************
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Trzeciego grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone były pogadanką i filmem edukacyjnym po obejrzeniu którego dzieci dowiedziały się jak wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca. Mogły też poćwiczyć na telefonach dzwoniąc pod numer 112. Edukacja w tym zakresie już od przedszkola jest bardzo ważna o czym przekonali się najmłodsi. Dzieci powinne wiedzieć, że udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanej osobie może uratować jej życie.

************************************************

Dzień Babci i Dziadka 
 Do tego święta dzieci przygotowywały się długo. Własnoręcznie wykonali upominki babciom    i dziadkom. Swoje wokalne talenty przedstawili w krótkiej części artystycznej.

 Kochanym Babciom i Dziadkom - część artystyczna
********************************************
Wigilia w klasie i szkolne kolędowanie
 W oczekiwaniu na święta, w otoczeniu choinki i własnoręcznie wykonanych ozdob choinkowych dzieliliśmy się opłatkiem              i składaliśmy sobie świąteczne życzenia.


**********************************************Święty Mikołaj w przedszkolu

 Jak co roku 6 grudnia do przedszkola zawitał Św. Mikołaj. Już od samego rana wszystkie przedszkolaki czekali z niecierpliwością na prezenty. W końcu dostrzegli Mikołaja przechadzającego się i zaglądającego do okien. Mikołaj obdarował wszystkich podarunkami a dzieci w podziękowaniu zaśpiewali mu piosenkę. Następnie odbyła się sesja fotograficzna. Mikołaj obiecał odwiedzić dzieci w przedszkolu za rok. Fotogaleria********************************************
Dzień Niepodległości 

Z okazji tego święta dzieci wykonały gazetkę patriotyczną. Wspólnie z młodszą grupą przygotowali krótką część artystyczną. Dziesiątego listopada w odświętnych strojach odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
Fotogaleria
*********************************************
konkurs plastyczny ,,Moje ulubione postacie z bajek”
Fotogaleria
****************************************************
Ogólnopolska akcja Przerwa na czytanie
- Bicie rekordu w czytaniu na przerwie
 29 października w Szkole Podstawowej w Komarnie Kolonii biliśmy rekord w czytaniu na przerwie. Przedszkolaki również wzięli udział w akcji. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych książki czytali dorośli, nauczyciele, pracownicy szkoły. Po wysłuchaniu bajek i baśni w oddziałach przedszkolnych odbył się

***********************************************
Święto Komisji Edukacji Narodowej 
Starsze przedszkolaki pamiętając o nauczycielach zaprezentowali swój występ i wystąpili w części artystycznej z okazji Dnia Nauczyciela.
Aktualności
*********************************************
Dzień Drzewa – spotkanie z pracownikiem Parku Krajobrazowego ,,Podlaski Przełom Bugu” 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ,,Wszystko o drzewie”, dzięki którym poznały różne gatunki drzew i dowiedziały się jaką rolę pełnią drzewa w przyrodzie. Obchody Dnia Drzewa zakończyły się posadzeniem drzewek w ogródku szkolnym.
Fotogaleria
Dzień Kropki


Konkurs plastyczny ,,Wszystkie kolory jesieni”
 Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Podczas spacerów dzieci obserwowali zmiany jakie zachodzą w otoczeniu. Swoje obserwacje przedstawili w pracach plastycznych.

Więcek o o konkursie: Konkursy

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – lekcja zdrowego żywienia.

 Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne już od najmłodszych lat. Dzieci przyniosły do klasy różne owoce i warzywa, krajowe i egzotyczne. Rozpoznawali je po kształcie, kolorze i zapachu. Na koniec odbyła się degustacja. Najodważniejsi próbowali czosnek, cebulę i cytrynę.
Fotogaleria


Ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata

Ochrona środowiska to temat bliski również przedszkolakom. Pogadanki na ten temat i filmy edukacyjne przybliżyły dzieciom problem związany z recyklingiem. Odbyły się ćwiczenia praktyczne. Dzieci uczyły się segregować śmieci podczas prac porządkowych w klasie.
Copyright ©2021 Smoni1.ndl.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem