Rok szkolny 2023/2024
Fotogaleria Przedszkolaka
         Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z Naszego Przedszkola 25.01.2024r gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. 
    Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Moniki Bankowskiej i Klaudii Korolczuk zaprezentowały wierszyki, piosenki, które bardzo długo ćwiczyły na ta uroczystość. 
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadkow na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. 
   Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Spotkanie opłatkowe 

22 grudnia w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie opłatkowe dwóch grup przedszkolnych. Na to spotkanie została zaproszona pani dyrektor. Podzieliliśmy sie opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia oraz spędziliśmy miło czas rozmawiając, śpiewając kolędy przy słodko zastawionym stole.


*****************************
Wizyta posła, Dariusza Stefaniuka w przedszkolu

14 grudnia do nazego przedszkola zawitał pan poseł, Dariusz Stefaniuk wraz z Panią Czesławą Caruk Członkiem Zarządu Powiatu Bialskiego, wspólnie z dziećmi z Oddziałów Przedszkolnych upowszechniając tradycje Świąt Bożego Narodzenia dekorowali świąteczne pierniczki, kóre zostały przekazane na cele charytatywne dwóm potrzebującym pomocy dziewczynkom z naszej gminy.
Zajęcia odbyły się w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze.*****************************
HO, HO, HO!! Merry Christmas! Święta już tuż, tuż!!! 
            A ze świętami wiążą się pewne tradycje i zwyczaje. Uczniowie przedszkola mieli okazję bliżej poznać kulturę i zwyczaję bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii. 
     Dzieci pod opieką pani Beaty Kozioł-Świerczewskiej, nauczycielki języka angielskiego, przygotowały świąteczne Christmas Crackery, z koroną i słodkościami w środku. Śmiechu, zabawy, ciekawości było co niemiara!!
*****************************
Mikołajki w naszym Przedszkolu 

 Jak co roku, 6 grudnia do naszego przedszkola zagląda nikto inny jak sam Święty Mikołaj. Tak też było w tym roku. Odwiedził On dwa oddziały przedszkolne, w których spotkał się z utęsknionymi i długo Go wyczękującym dziećmi. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę, powiedziały wierzyk oraz zatańczyły. W związku z tym, iz nasze dzieci były w tym roku bardzo grzevczne Święty Mikołaj postanowił je nagrodzić prezentami. Każde dziecko chętnie przyjęło prezent od Mikołąja i zrobiło z nim oraz z jego pomocnikami zdjęcie. Następnie dzieci udały się na górny korytarz szkoły, gdzie miały miejsce atrakcie przygotowane przez GCK z Konstantynowa. Dzieci były bardzo szczęsliwe i pełne pozytywnych emocji wróciły do swoich domów.*****************************


Bal andrzejkowy

 29.11.2023r. w Oddziałach Przedszkolnych odbył się bal andrzejkowy połączony z konkursem na kreatywne przebranie ,,Kim będę jak dorosnę?” .Przebrania dzieci były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, dlatego każde dziecko zostało nagrodzone słodkim upominkiem.
 A miejsce na podium zostalo przyznane:
 I . Foryt Igor (strażak) 
II. Gryglas Stefan (rolnik) 
III. Korolczuk Hanna (policjant) 
 Zdjęcia z tego wydarzenia zostały wykonane aparatem fotograficznym Canon PowerShot G7 X Mark II zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości 
*****************************
     *****************************************
      Każde dziecko wie, że list do św. Mikołaja trzeba koniecznie napisać, bo jeśli się tego nie zrobi, Mikołaj może zapomnieć, że miał przyjść z prezentem. Przedszkolaki oczywiście pamiętały o napisaniu listów. 
  Zabrały się do tego przed Mikołajkami. Konkretnie i rzeczowo przedstawiły swoje prośby poprzez rysunki rzeczy, które chciałyby otrzymać. Zapewniły również, że na prezenty zasługują. List podpisały swoim imieniem i pięknie pokolorowały, aby Mikołaj się ucieszył. Każdy list trafił oczywiście do koperty, na której naklejony był znaczek, świateczne naklejki i widniał adres Biura listów do św. Mikołaja oraz adres zwrotny naszego przedszkola. 
     Kontakt z Mikołajem, którego wszystkie dzieci tak niecierpliwie w grudniu wypatrują, ułatwiła Nam pani listonosz. Przybyła do przedszkola i odebrała listy. Pani listonosz obiecała, że dostarczy je jak najszybciej św. Mikołajowi. Ku wielkiemu zdziwieniu dzieci Pani listonosz 11 grudnia odwiedziła nas ponownie przynosząc odpowiedz od samego Świętego Mikołaja. 
  ********************************************
*****************************


Pieczemy i dekorujemy pierniczki

6 grudnia dzieci z Oddziału Starszego miały możliwość sprawdzenia się w roli cukierników i piekarzy.
Każde dziecko wykonywało z ciasta piernikowego małe pierniczki, które nastepnie zostały upieczone w szkole.  Dwa dni później pierniczki były dekorowane i przekazane na kiermasz szkolny.


*****************************
Wizyta fryzjera w naszym przedszkolu

Na początku grudnia do oddziałów przedszkolnych zawitała pani Weronika Skrzypkowska, która przedstawiła dzieciom pracę fryzjera. 
Dzieci z zaciekawieniem słuchali pani Weroniki, która pokazała przyrządy i kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz wymieniła czynności, które może wykonywać fryzjer.
W trakcie trwania spotkania dzieci mogły skorzystać z usług naszego gościa.

galeria*****************************


"Poznaj swojego sąsiada"- udział w projekcie edukacyjnym 

"Poznaj swojego sąsiada" to projekt edukacyjny realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego. 
W naszym przedszkolu koordynatorem projektu była pani Monika Bańkowska.
Projekt „Poznaj swojego sąsiada” miał na celu edukację międzypaństwową dzieci w wieku przedszkolnym oraz zapoznanie dzieci z kulturą, tradycją, zwyczajami Polski i Czech poprzez przeprowadzenie multimedialnej lekcji edukacyjnej z zakresu edukacji międzynarodowej, którą uczestnicy projektu pobrali ze strony.
 Lekcje z uczniami obejmowały następujące zagadnienia, takie jak dziedzictwo kulturowe Polski i Czech, symbole narodowe obu krajów, wybitni obywatele obu krajów, zwyczaje obu krajów, podobieństwa i różnice kulturowe obu krajów oraz kultowi bohaterowie bajek obu krajów. 
W ramach projektu został również zorganizowany konkurs plastyczny „Pocztówka z mojego miasta”.


*****************************Wizyta Pracowników SANEPID-u

25 października przedszkole odwiedziły dwie pani pracujące w Sanepidzie. 
Przygotowały one prelekcję na temat: "Jak ważna jest higiena ciała oraz zdrowa dieta." 
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania gości i wyrażały własne opinie na temat zajęć.
 Wycieczka autokarowa dla klas 0-III do Białej Podlaskiej

17 listopada odbyła się wycieczka autokarowa dla klas 0-III do Białej Podlaskiej. 
 Dzieci obejrzały spektakl muzyczny ,,Piękna i Bestia” w wykonaniu prawdziwych aktorów. Następnie odwiedziliśmy bibliotekę Pedagogiczną gdzie panie bibliotekarki przeprowadziły ciekawe zajęcia związane z tematyką kosmosu ,,Mikołaj Kopernik i jego planety”. Zajęcia uatrakcyjnił teatrzyk Kamishibai. Dzieci bardzo uważnie słuchały i oglądały prezentowane obrazy. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas.  

*****************************
Zajęcia taneczne prowadzonych przez Wingee

          Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą w zajęciach tanecznych prowdzonych przez Wingee.            To zajęcia dla dzieci łączące elementy fitnessu, tańca i świetnej zabawy. Nauka choreografii do znanych dziecięcych utworów to ogromna przyjemność dla każdego malucha. 
      Oprocz rozwoju ruchowego, dzieci otrzymują dużą dawkę endorfin, uśmiechu i pozytywnej energii. 
*****************************
"Bezpieczni na drodze - bezpieczna droga do szkoły"
 - spotkanie z policjantem


 W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów i dzieci. 
Dlatego też 23 października 2023 r. odbyło się spotkanie dzielnicowym Andrzejem Dudzińskim, który przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią. 
Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślał jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe oraz kamizelki w których każdy pieszy powinien poruszać się po drodze. 
Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, co należy zrobić w takiej sytuacji.
Na zakończenie dzieci zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. 
Duże zainteresowanie wśród najmłodszych dzieci wzbudziło umundurowanie policjanta oraz akcesoria potrzebne do pracy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wykazali się znajomością zasad przechodzenia przez ulicę. 
Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. 
*****************************
Mobilne Kino 3d.
   18.10.2023r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w seansie Mobilnego Kina 3d. 
   Każde dziecko miało nałożone okulary, które sprawiły, że film stał się trójwymiarowy, co przyniosło dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.
*****************************
Ogólnopolska Kampania ,,PRZYTUL się do DRZEWA”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przystapili do kampanii „Przytul się do drzewa”.
 Przedsięwzięcie to miało na celu kształtowanie świadomości na temat zachowań, które mogą doprowadzić do destrukcji środowiska naturalnego oraz pokazanie sprzeciwu przeciwko celowemu podpalaniu i zanieczyszczaniu lasów. 
 Biorąc udział w akcji pokazali całemu światu, że los lasów nie jest im obojętny.
Jednocześnie dołączyli do globalnej sieci STRAŻNIKÓW LASU, którzy ochraniają je przed pożarami. Spędzając czas na świeżym powietrzu dzieci chętnie przytulali się do drzew wokół szkoły, czerpały z nich siłę, ale także otaczały je swoją wielką miłością.       
*****************************
Dzień Poczty Polskiej 

          Dnia 18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu odwiedziła nas Pani Listonosz, która pokazała nam jak wygląda praca na poczcie, co znajduje się w torbie listonosza.
    Nie zabrakło miłych niespodzianek w postaci cukierków. 

Bardzo dziękujemy Pani Listonosz 
za poświęcony czas i zapraszamy za rok.
*****************************
Przerwa na czytanie. 

 Dnia 06.10.2023r. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięly udział w IV Międzynarodowej edycji akcji ,,Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Tego dnia czytaliśmy w każdej wolnej chwili.
*****************************

Dzień chłopaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się, 
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Chłopaka. 

     29 września to wyjątkowa data w naszym przedszkolu.
W tym dniu dziewczynki z przedszkola wręczyły chłopcom z okazji ich święta upominki oraz złożyły życzenia. Aby ten dzień był niezapomniany zarówno chłopcy jak i dziewczynki uczestniczyli w sesji zdjęciowej z fotoramką, a nastepnie degustowali słodkości przygotowane ptrzez rodziców. Był to dzień radości i dobrej zabawy.

*****************************
Dzień Przedszkolaka

20.09.2023r., we środę kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. 
Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy z balonami i chustą animacyjną. Przeprowadzone były gry i zabawy sportowe w trakcie których każdy się świetnie bawił.
    Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń poczym każdy przedszkolam otrzymał dyplom oraz odznakę prawdziwego przedszkolaka.

*****************************

Dzień KROPKI   ......

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowym Dzień Kropki. 

 Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 
Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, każda z nich była inna, ale każda z nich była równie piękna. Maluchy wykazały się niezwykłą kreatywnością. Nie zabrakło również zdjęć w foto - budce w kropki.
*****************************
Spotkanie z panią Halinką Juszczuk

 12 września, w naszym przedszkolu gościliśmy p. Halinkę Juszczuk, emerytowanego nauczyciela przedszkola w naszej szkole. Pani Halina odwiedziła nas w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia naszej szkoły. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak wyglądało przedszkole w czasach, kiedy to pani Halinka pracowała jako nauczyciel. Nasz gość przyniósł ze sobą „historię swojej pracy przedstawioną w formie zdjęć”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści, a także oglądali zdjęcia, na których niektóre przedszkolaki mogli odnaleźć swoich rodziców, wujków, ciocie itp. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie z naszym gościem. 

Rok szkolny 2022/2023
 Oddział Przedszkolny 
Spotkanie z pracownikiem Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu
 24 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych ,,Mała ekologia”. Zajęcia dotyczyły ochrony przyrody, przybliżyły tematykę dbania o najbliższe środowisko. Wszyscy uważnie słuchali, byli bardzo zainteresowani prezentacją. Podsumowaniem zajęć była krzyżówka, którą dzieci chętnie rozwiązali.  

Mikołajkowa wycieczka 06.12.2022


 W tym roku z okazji Mikołajek dzieci z grupy starszej przedszkolnej udali się na wycieczkę. W oczekiwaniu na busa, który przyjechał pod szkołę spotkali się ze Świętym Mikołajem, Bałwankiem i Śnieżynką . Mikołaj obdarował wszystkich podarunkami a dzieci w podziękowaniu recytowali wiersze. Mikołaj obiecał odwiedzić dzieci za rok. Następnie wszyscy udali się busem do Białej Podlaskiej. Dzieci obejrzały spektakl teatralny ,,Kraina śpiochów”, a po spektaklu czekał na dzieci kolejny Święty Mikołaj, który rozdawał cukierki. Następnie pojechaliśmy do Sali Zabaw gdzie wszyscy aktywnie i wesoło spędzili czas. 
Wycieczka po okolicy w poszukiwaniu jesieni.

 25 października dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę w poszukiwaniu pięknych jesiennych liści z których wykonali prace na konkurs pt. ,,Liściaki”. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią. Prace zostały wyeksponowane na tablicach do podziwiania przez uczniów i nauczycieli i rodziców. 20.09 Dzień Przedszkolaka 

               W tym dniu odbyły się gry i zabawy oraz różne konkurencje z nagrodami. Wszyscy się dobrze bawili zachowując zdrową rywalizację pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie zabaw.


30.09. Dzień Chłopaka

Wycieczka do Wólki Nadbużnej. Dzień Chłopaka uczciliśmy wycieczką. Śniadanie na świeżym powietrzu w miejscu Kasztelnik Korona Podlasia dzieci zjadły z apetytem podziwiając piękno jesiennej przyrody. Zwiedząjąc ścieżkę przyrodniczą poznały różne gatunki roślin i zwierząt. Dużą atrakcją był park linowy, gdzie wszyscy aktywnie spędzili czas wykazując się sprawnością fizyczną.

    29. 09 Światowy Dzień jabłka. Wycieczka do sadu

Z okazji Dnia jabłka odbyła się prezentacja nt. procesu powstawania owocu oraz właściwości zdrowotnych jabłek i przetworów które można wyprodukować z tego owocu. Po obiedzie udaliśmy się
z młodszą grupą do pobliskiego sadu gdzie mogliśmy zobaczyć dojrzałe owoce rosnące na drzewach. Pani Małgosia właścicielka sadu pokazała nam w jaki sposób powstaje sok jabłkowy. Każdy na koniec dostał piękne rumiane jabłuszko, które mógł własnoręcznie zerwać, sok jabłkowy oraz upominek w postaci magnetycznego jabłuszka. 

   Zdrowie jest najważniejsze 

Dzieci z oddziału przedszkolnego brali udział w szkolnym festynie w związku z akcją prowadzoną w szkole „ Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Każdy przyniósł do klasy owoce z których własnoręcznie wykonał szaszłyki na szkolny festyn. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje i innych oraz w jaki sposób mamy ustrzec się chorobom zakaźnym. Przy okazji odbyła się lekcja nt. właściwości zdrowotnych owoców. Dzieci obejrzały również film edukacyjny nt. Dlaczego powinniśmy jeść owoce. 

Rok szkolny 2021/2022
Oddział Przedszkolny Dzieci Starszych - 5,6 - letnichOgólnopolski projekt edukacyjny
 "SERDECZNA KARTECZKA"


 W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z Oddziału Przedszkolnego przystąpiły do projektu edukacyjnego "Serdeczna karteczka", którego głównym celem było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki te miały by przekazem życzliwości, empatii i szacunku. 
 W trakcie trwania projektu, dzieci bardzo chętnie brały udział
w zajęciach poświęconych poszczególnym bohaterom miesiąca. Kolorowały, kleiły, wylepiały a także wypowiadały własne zdania podczas dyskusji i prezentacji danego zawodu. 
Poprzez pokazywanie różnych technik plastycznych rozwijana była u dzieci ich aktywność i kreatywność.
************************************************
Spotkanie z pisarzem 

  Dzisiaj, siódmego kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych mieli okazję poznać Pana Jacka Daniluka pisarza, który pochodzi z Wólki Polinowskiej.       Przybliżył on dzieciom swoją twórczość czytając książeczki, które przywiózł ze sobą. Wszyscy uważnie słuchali, byli bardzo zainteresowani a na koniec mieli okazję kupić książeczki z dedykacją i autografem pisarza. 
      Był to bardzo dobry sposób na miłe spędzenie czasu.
************************************************Zapraszamy do tańca

Karnawał to czas zabaw. Dziewiątego lutego dzieci        z oddziału przedszkolnego spędzili inaczej niż zwykle. Była Zumba, tańce przy muzyce, gry, zabawy i konkursy. Każdy mógł się wykazać w różnych dyscyplinach, sprawdzić swoje umiejętności i przy okazji wygrać nagrodę niespodziankę. Wszyscy się świetnie bawili. Na koniec w jawnym głosowaniu wybraliśmy króla                i królową balu.************************************************
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Trzeciego grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone były pogadanką i filmem edukacyjnym po obejrzeniu którego dzieci dowiedziały się jak wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca. Mogły też poćwiczyć na telefonach dzwoniąc pod numer 112. Edukacja w tym zakresie już od przedszkola jest bardzo ważna o czym przekonali się najmłodsi. Dzieci powinne wiedzieć, że udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanej osobie może uratować jej życie.

************************************************

Dzień Babci i Dziadka 
 Do tego święta dzieci przygotowywały się długo. Własnoręcznie wykonali upominki babciom    i dziadkom. Swoje wokalne talenty przedstawili w krótkiej części artystycznej.

 Kochanym Babciom i Dziadkom - część artystyczna
********************************************
Wigilia w klasie i szkolne kolędowanie
 W oczekiwaniu na święta, w otoczeniu choinki i własnoręcznie wykonanych ozdob choinkowych dzieliliśmy się opłatkiem              i składaliśmy sobie świąteczne życzenia.


**********************************************Święty Mikołaj w przedszkolu

 Jak co roku 6 grudnia do przedszkola zawitał Św. Mikołaj. Już od samego rana wszystkie przedszkolaki czekali z niecierpliwością na prezenty. W końcu dostrzegli Mikołaja przechadzającego się i zaglądającego do okien. Mikołaj obdarował wszystkich podarunkami a dzieci w podziękowaniu zaśpiewali mu piosenkę. Następnie odbyła się sesja fotograficzna. Mikołaj obiecał odwiedzić dzieci w przedszkolu za rok. Fotogaleria********************************************
Dzień Niepodległości 

Z okazji tego święta dzieci wykonały gazetkę patriotyczną. Wspólnie z młodszą grupą przygotowali krótką część artystyczną. Dziesiątego listopada w odświętnych strojach odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
Fotogaleria
*********************************************
konkurs plastyczny ,,Moje ulubione postacie z bajek”
Fotogaleria
****************************************************
Ogólnopolska akcja Przerwa na czytanie
- Bicie rekordu w czytaniu na przerwie
 29 października w Szkole Podstawowej w Komarnie Kolonii biliśmy rekord w czytaniu na przerwie. Przedszkolaki również wzięli udział w akcji. Dzieciom z oddziałów przedszkolnych książki czytali dorośli, nauczyciele, pracownicy szkoły. Po wysłuchaniu bajek i baśni w oddziałach przedszkolnych odbył się

***********************************************
Święto Komisji Edukacji Narodowej 
Starsze przedszkolaki pamiętając o nauczycielach zaprezentowali swój występ i wystąpili w części artystycznej z okazji Dnia Nauczyciela.
Aktualności
*********************************************
Dzień Drzewa – spotkanie z pracownikiem Parku Krajobrazowego ,,Podlaski Przełom Bugu” 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych ,,Wszystko o drzewie”, dzięki którym poznały różne gatunki drzew i dowiedziały się jaką rolę pełnią drzewa w przyrodzie. Obchody Dnia Drzewa zakończyły się posadzeniem drzewek w ogródku szkolnym.
Fotogaleria
Dzień Kropki


Konkurs plastyczny ,,Wszystkie kolory jesieni”
 Jesień to piękna i kolorowa pora roku. Podczas spacerów dzieci obserwowali zmiany jakie zachodzą w otoczeniu. Swoje obserwacje przedstawili w pracach plastycznych.

Więcek o o konkursie: Konkursy

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – lekcja zdrowego żywienia.

 Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne już od najmłodszych lat. Dzieci przyniosły do klasy różne owoce i warzywa, krajowe i egzotyczne. Rozpoznawali je po kształcie, kolorze i zapachu. Na koniec odbyła się degustacja. Najodważniejsi próbowali czosnek, cebulę i cytrynę.
Fotogaleria


Ogólnopolska akcja Sprzątanie Świata

Ochrona środowiska to temat bliski również przedszkolakom. Pogadanki na ten temat i filmy edukacyjne przybliżyły dzieciom problem związany z recyklingiem. Odbyły się ćwiczenia praktyczne. Dzieci uczyły się segregować śmieci podczas prac porządkowych w klasie.
Copyright ©2021 Smoni1.ndl.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem